již 27 let na trhu

Chorvatsko

Hlavní město: Zahřeb

Větší města: Karlovac, Osijek, Split, Zadar...

Velikost: 56.542 km2

Obyvatelstvo: 4.489.409 (3.února 2010)

Jazyk: chorvatština

Měna: chorvatská kuna (HRK)

Počasí: v Chorvatsku jsou dvě klimatická pásma. Ve vnitrozemí převládá kontinentální klima, podél jadranského pobřeží je částečně hornatá oblast spříjemným mírným podnebím s dostatkem slunečných dní.

Časový rozdíl: 0 (Středoevropský čas)

Víza: pro občany ČR nejsou potřeba.

Očkování: nejsou potřeba

 

LETOVISKA DO KTERÝCH NABÍZÍME ZÁJEZDY:

SELCE
Přímořské městečko ležící cca 2km jižně od Crikvenice na pobřeží Vinodolského průlivu. S Crikvenicí je spojeno promenádní cestou, po které jezdí i turistický vláček. Ná podobné přírodní podmínky jako Crikvenice, je ovšem skromnější. Na plážích jsou drobné oblázky a písek, pozvolný přístup do moře, vhodný pro děti. Pláž Poli mora a pláž před hotelem Varaždin byly vyznamenány tzv. Modrou vlajkou. Turistům se nabízí množství obchodů, restaurací i kaváren. Jde o příjemné letovisko uprostřed zeleně.

 

 

CRIKVENICA
Známé turistické centrum Crikvenica je 37 km vzdálené od Rijeky a je již více než 100 let považováno za mimořádně vhodné lázeňské místo s výbornými klimatickými podmínkami, čistým vzduchem bez smogu a prašných částí. Uvádí se zde až 2500 hodin slunečního svitu v roce. Vzhledem k podnebí blahodárně působícímu na lidský organismus, více než tři kilometry dlouhým písečným plážím s mělčinou i okolí s překrásnou středomořskou vegetací je tato oblast vhodná pro všechny věkové skupiny. Historie města  Crikvenica je rovněž velmi bohatá. V roce 1412 postavil vévoda Frankopan klášter v blízkosti středověkého chrámu (dnes hotel Kaštel) pro Pavlínský církevní řád. Klášter se stal centrem kultury. Později vznikl v okolí přístav a vesnice – „Crikva“ ve slovanském jazyce. Takto tedy vznikl název města Crikvenica. Do Crikvenice a na ostrov Krk jezdí Češi již více než 80 let. Čeští lékaři zde ve dvacátých letech zřídili dnes nejstarší sanatorium thalasso terapie – léčbu. Městská pláž v Crikvenici je skvěle udržovaná, se sprchami, převlékárnami a je placená. Najdete tu i dostatek dalších pláží.

 

NOVI VINODOLSKI
Město, přístav a tradiční oblíbené letovisko při ústí říčky Suha Ričina do Vinodolského průlivu. Leží přibližně 9 km od města Crikvenice. Historická část městečka se rozkládá na vyvýšenině nad dnešní magistrálou. Nová část městečka se stále rozrůstá, najdeme zde spoustu kaváren, restaurací, barů a obchůdků. Novi Vinodolski je známý svými velmi dobrými podmínkami pro koupání.

OSTROV KRK - OMIŠALJ
Největší ostrov v Jadranském moři (409 km2) leží právě ve skupině Kvarnerských ostrovů. Na rozdíl od většiny jadranských ostrovů je Krk poměrně hustě osídlen (asi 17 000 obyvatel). Téměř všechny obce leží na pobřeží a jsou současně i tradičními turistickými středisky. Jeho osídlení i historie jsou velmi staré. Ostrov byl významným střediskem hlaholského písemnictví a dodnes slouží františkánští mniši bohoslužby na ostrůvku Košljun u Punatu staroslověnským jazykem. Celkový ráz ostrova je poměrně klidný, zejména ve srovnání se západoistrijskými středisky. V 70. letech byl dokončen most z pevniny od Kraljevice, takže dopravní spojení je velmi dobré.
První na ostrově, hned za mostem, který spojuje pevninu a ostrov, se nachází Omišalj. Malé - historické městské jádro leží na vyvýšenině 85 m, uprostřed Omišaljského zálivu. Historie vzniku sahá až do 12. století. V 15. století dal kníže Ivan VII. vystavět pevnost, která tehdy byla jedinou na ostrově Krku. Tříkilometrový záliv je ideální hlavně pro závody ve veslování a plachtění. Jsou zde k dispozici tenisové kurty, mini-golfové hřiště, stolní tenis, dětské hřiště. Letovisko Omišalj se nachází na severním pobřeží, cca 7 km od tohoto mostu. Neobyčejně dobré klimatické podmínky a voda v Omišaljském zálivu s obsahem minerálů mají příznivé účinky při léčbě různých alergií a ekzémů a jsou vhodné i k léčbě pohybového ústrojí. Na protější straně zálivu jsou vybudovány přečerpávací nádrže, ty však nijak neovlivňují čistotu moře (sledováno Unescem), ani poklid prostředí tohoto turistického střediska. Procházku podél pobřeží si můžete zpříjemnit posezením v některé z restaurací s pestrou nabídkou mořských specialit a živou hudbou.

KRALJEVICA
Staré přímořské městečko, které se nachází na jih od Rijeky – cca 15 km. Dominují mu dvě středověké tvrze, které zde zůstaly jako dědictví po chorvatských knížecích rodinách Zrinských a Frankopanů. Zde se ukryl maďarský král Bela IV. v roce 1242 před nájezdy Mongolů. Kraljevica byl známý válečný přístav a nejstarší loděnice na Jadranu. Na jednom z poloostrůvků Oštro bylo postaveno i jedno z prvních veřejných koupališť v přímoří. Poblíž Kraljevice je vybudován most na ostrov Krk, který umožňuje celou řadu zajímavých výletů na tento ostrov.

 

Nabídka zájezdů do této destinace

Last Minute

sleva až 12%

Více informací o zájezdu (dovolené) Chorvatsko - Kvarner - Novi Vinodolski

hotel Lišanj **
Chorvatsko - Kvarner - Novi Vinodolski
Délka:10 dnů Cena od:
7 900 Kčdítě od 2 500 Kč
Strava:plná penze, polopenze
Doprava:autobusem
Odjezd:dle popisu

Připravujeme

Více informací o zájezdu (dovolené) Chorvatsko - Kvarner - Crikvenica

hotel Mediteran ***
Chorvatsko - Kvarner - Crikvenica
Délka:1 dnů Cena od:
0 Kč
Strava:polopenze
Doprava:autobusem
Odjezd:dle popisu

Připravujeme

Více informací o zájezdu (dovolené) Chorvatsko - Kvarner - Crikvenica

hotel ThalassoTherapia ****
Chorvatsko - Kvarner - Crikvenica
Délka:1 dnů Cena od:
0 Kč
Strava:polopenze
Doprava:autobusem
Odjezd:dle popisu

Připravujeme

Více informací o zájezdu (dovolené) Chorvatsko - Kvarner - Selce

hotel Katarina (bývalý Varaždin) ****
Chorvatsko - Kvarner - Selce