již 27 let na trhu

Letecká doprava

V roce 2015 létáme charterovými lety z letiště Ostrava a.s. a Brno a.s. (Turecko) s touto leteckou společností: Smart wings

UPOZORNĚNÍ:

Od 1.5.2012 vstupují v platnost nové přepravní podmínky a.s. Smart Wings, které mění váhové limity pro přepravu zapsaných zavazadel a poplatky za nadváhu.

Váhový limit pro zavazadlo je u letů od 1.5.2012 stanoven na 15 kg. Každý cestující může mít pouze 1 zapsané zavazadlo.

V případě, že letí dva nebo více cestujících prokazatelně společně jako skupina (rodina, partneři) stejným letem, resp. stejnými lety, a odbavují se společně, je umožněno jejich zavazadla sdružovat (tzn., že jejich nároky na volnou váhu zavazadel se sečtou a zavazadla jsou odbavena společně na jednoho cestujícího). Zapsané zavazadlo musí splňovat následující rozměrová omezení: délka každé strany menší než 150 cm a součet všech tří stran menší než 250 cm. Děti do 2 let (INF) nemají nárok na bezplatnou přepravu zavazadel. Bezplatně se přepravují kočárky, dětské postýlky, sedačky pro děti, invalidní vozíky na suché nebo gelové baterie. Kočárky je nutné zabalit do obalu, nebo ochranné folie, jinak dopravce nenese odpovědnost za jejich poškození. Bezplatně se přepravují asistenční psi, doprovází-li nevidomé, hluché, či jinak postižené osoby.

Pravidla pro příruční zavazadla:


Váha příručního zavazadla může být max. 5 kg a rozměry – délka 56 cm, šířka 45 cm a hloubka 25 cm (přičemž součet těchto tří rozměrů může být max. 115 cm). Každý cestující může mít pouze 1 příruční zavazadlo. Navíc si cestující může vzít na palubu následující předměty pro osobní užití:

  • dámská kabelka
  • kabát, šál nebo přikrývka
  • deštník nebo vycházková hůl
  • malý fotoaparát, kamera nebo dalekohled
  • malý přenosný počítač
  • četba na dobu letu
  • jídlo pro dítě na dobu letu
  • berle nebo podpěrné přístroje a zcela složitelný vozík pro invalidní osoby (který se z prostorových důvodů ukládá do nákladového prostoru letadla)
  • sedačka pro dítě v případě, že se vejde do uzavíratelné schránky nad hlavami cestujících


Kompletní nové přepravní podmínky a nový ceník pro nadváhu zavazadel a další zavazadla (sportovní vybavení, nadrozměrné zavazadla, přeprava psů, atd.) naleznete v přiložených souborech ke stažení.